16.Gün |Üslü ve Köklü Sayılar 1 | 49 Günde TYT Matematik | Rmtayfa


16.GÜN

İlk tatil günümüz geride bıraktı. Kolay değil uzun bir yolculuğa çıktık seninle ve daha ilk kampımızın henüz 16.gününe geldik.

Bir şeylerin değişmesini beklediğine eminim. Daha önce anlayamadığın konuları belki hemen anlamayı, çözdüğün soru sayısının gün gün artmasını ve testlerde çözebildiğin soru sayısının artmasını bekliyorsun dimi? Öyle kolay değil arkadaşım. Hemen bir anda olmuyor o işler 🙂 Sabır lazım. Hiç aksatmadan uzun süre çalışmak lazım. İşte o zaman gerçekten bir şeylerin değiştiğinin farkına ilk en varacaksın. Yeter ki vazgeçme derim ben sana.


Evet gelelim bu günkü konumuza. Üslü sayılar. Aslında iyi kötü fikir sahibi olduğu bir konu. Biz de aslında temel düzeyden konu anlatımımızı yapıcaz önce ardından klasikleşmiş soruları çözücez. Yani her zaman olduğu gibi önce  konunun temel mantığını oturtucaz kafamızda sonra yeni nesil sorulara geçicez.

Bu arada merak edenler için 16.gün üslü sayılar 17.gün köklü sayıları anlattıktan sonra 18. ve 19. günlerde üslü ve köklü sayılarla ilgili soru avcıları bölümleri gelecek. Tabi ki bu soru avcıları bölümlerinde yeni nesil sorulara ağırlık vereceğiz.

Hadi bakalım artık hazırsan başlıyoruz. Üslü sayılar 1 dersi gelsin, ya da şöyle diyelim birlikte; GÖNDER GELSİN HOCAM 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Artist Artist
1
Artist
Bööö Bööö
2
Bööö
Çalışkan Çalışkan
13
Çalışkan
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
8
Sesli Güldüm
Sinirlendim Sinirlendim
6
Sinirlendim
Beğendim Beğendim
20
Beğendim